Autor Subiect: Buna Tuturor  (Citit de 6176 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline atmaro

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 32
  • Karma: 0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Buna Tuturor
« : Februarie 26, 2016, 12:40:30 am »
 :) Cristian Bucuresti , incepator in ale acvaristici, deschis catre natura catre tot ce este frumos inedit sublim. Mi-am dorit sa pot aduce un colt de natura la mine in casa . Rasfoind paginile internetului am dat de " Aquascaping" - interesant si misterios  . Adevarul este ca pe acvariile mici iti testeaza toate calitatile tale ca om (rabdarea , imaginatia creatoare , simtul frumosului , echilibrul , armonia elementelor ) ma gandeam la maestri ZEN care reuseau sa aduca in natura propria lor armonie interioara. Visam in timp ce priveam cu incantare un acvariu plantat facut de un japonez si ma gandeam cum reuseste sa redea atat de bine  propriul sau interior in opera sa facuta cu multa migala , indemanare si pasiune. Este o arta care te transforma chiar pe tine o alchimie perfecta un echilibru al elementelor .
Orce opera de arta este o extensie a fiintei noastre si cu cat ne apropiem de originea - esenta interioara magica, infinita, perfecta a fiintei noastre  cu atat si opera realizata devine geniala.

Succes tuturor.  :)

Offline ciclid

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 50
  • Karma: 0
  • I'will be back
    • Vezi Profilul
Re: Buna Tuturor
« Răspuns #1 : Februarie 26, 2016, 02:01:22 am »
   Incantat de cunostinta  :) Intradevar .arta gradinaritului-acvatic te indeamna la contemplatie . E o provocare pentru dezvoltatrea personala .
Multumim  :) An joy